Наші новини

Найповніший календар подій Львова !

Найповніший календар подій Львова ! http://www.ot-ot.lviv.ua/ Детальніше

Дата: 13.07.2015

Календар подій у Львові

Детальніше

Дата: 20.01.2014

Свято музики у Львові

Свято музики у Львові 21 червня 2013, 15:00, простір міста Вартість: безкоштовно Сайт:  … Детальніше

Дата: 16.06.2013

Свято Шоколаду у Львові

Свято Шоколаду запрошує усіх поціновувачів та шанувальників солодощів поринути у світ гармонії і смакування шоколадного мистецтва. 14-17 лютого 2013 -  м.Львів, вул. Ко … Детальніше

Дата: 14.01.2013

Леохостел запрошує на Jazz Bez

НОВИЙ хостел Leohostel  - Україна,  м.Львів, вул. Лукіяновича, 3  -  запрошує львів"ян та гостей міста  на    ХІІ міжнародний джазовий фес … Детальніше

Дата: 05.11.2012
Leohostel Leohostel Leohostel Leohostel

 Хостел "Леохостел" розташований в центральній частині Львова,  поруч із овіяною численними легендами та піснями вулицею Коперніка – центральною вулицею міста Лева . Недалеко від хостелу - Палац Потоцького, Львівський Палац Мистецтв, Палац Лозинського (Львівська Галерея Мистецтв), Палац Бєльських (Будинок вчителя), палац Сапіг (Товариство охорони пам’яток), знані львівські музеї - Львівська галерея мистецтв, Музей «Русалки Дністрової», Музей банківської техніки у приміщенні Національного банку та багато інших  історичних старожитностей.

  Пропонуємо Вам не тільки комфортне та недороге проживання, а й можливість поринути в історичне минуле міста Лева.  І екскурсію в минуле старовинного Львова варто починати з хостелу "Леохостел" . Адже територія, на якій знаходиться  "Леохостел"   на поч. XV ст. належала родині Гольдбергів, пізніше власниками були Ганс Вайс, а згодом родини Микулки та Андрія Пелки, іменем якого названі  відомий всім в старовину Пелчинський став та  прилегла височина - гора Пелчинська.  Пелчинський  Став  був чи не основною принадою близького середмістя: тут брали уроки плавання та відбувалися гуляння , водяні вистави-фестини,  які приваблювали велику кількість люду.  В 1820 р.  над ста­вом було споруджено будинок купальні, біля якого було встановлено кам"яного лева XVIII ст.  В 1915 р., під час пе­ре­бу­ван­ня ро­сійсь­ких військ у Льво­ві, зі ста­ву спус­ти­ли во­ду — шу­ка­ли цін­нос­ті з місь­кої скар­бни­ці, що їх ні­би­то схо­ва­ли авс­трій­ці, ті­ка­ю­чи у 1914 р. з міс­та. В 1921 р. Пел­чинсь­кий став був ос­та­точ­но за­си­па­ний.

 

  1540 року майно родини Андрія Пелки  перейшло у власніть міста , адже розташування  ділянки у невеликій улоговині між двома відрогами Пелчинської гори було досить затишним. Мальовничі краєвиди Пелчинської височини приваблювали міську еліту. 1849року власником території вже згадується Станіслав Ляховський, а у 1871- Ян Бещак, який  1873 року спорудив Льодовню (промисловий холодильник), а у 1878р. була ще раз перебудована та зважаючи на те, що була дерев’яною –довго не проіснувала. 1892 року  новими власниками ділянки були Теодор і Леонтина Мокрицькі, а з 1896 р. ділянка належила Емілії Козловській (Бещак) .

  Наприкінці ХІХ століття ділянка, на якій розташований хостел  переходить в руки Францішека Табачинського, який  спорудив на території славнозвісну «Першу електричну пекарню Табачинського» . Автором проекту славетної пекарні був видатний  архітектор часів Австро-Угорщини Іван Левинський, ім'я якого вписано золотими літерами до історії міста Львова.

  В історії архітектури Львова надзвичайно важливий внесок становлять численні кам’яниці, зведені понад 100 років тому фірмою уславленого будівничого й архітектора Івана Левинського.  Він творив у стилі  українського модерну в архітектурі. У свої проекти вносив елементи традицій національного будівництва Гуцульщини, Бойківщини і Наддніпрянщини. У Львові, будинки, спроектовані і споруджені Іваном Левинським знаходяться на сучасних вулицях   Ген.Чупринки , Коцюбинського,  Ст.Бандери, проспектах Свободи  та Т. Шевченка та багато-багато інших. Отак можна  зробити екскурсію Львовом – іти від будинку до будинку і  казати – цей проектував Левинський, цей будував, а оці і спроектовані, і збудовані ним….

 Свого часу Левинського порівнювали з Карнегі і Нобелем, неодноразово характеризуючи його як особу надзвичайно підприємливу, а водночас - дуже людяну і до певної міри навіть ідеалістичну. Про характер Івана Левинського найкрасномовніше свідчить ім'я "Серденько", яким між собою охрестили  робітники його власної  фабрики на Кастелівці.  "Серденьком" його звали всі, бо він привик був так всіх називати. Це слово віддзеркалювало найкраще його вдачу, його сердечне відношення до всіх кого зустрічав на дорозі свого життя", - читаємо у спогадах. 

 Протягом 1905-1907 років за проектами Левинського і було збудовано існуючий будинок хостелу . Будинок пекарні зайняв більшу частину території ділянки. Внутрішній простір розлогої будівлі , що мала 32*19м, був функціонально розділений на дві зони : двоповерхову адміністративно-складську і житлову та одноповерхову виробничу. На другий поверх будинку виводила широка сходова клітка, яка освітлювалася денним світлом крізь скляний ліхтар на даху, а над всією залою пекарні знаходилася розлога, вкрита асфальтом тераса .  Над будинком  височів 20-и метровий комин і  головний фасад завершував високий щипець із прямокутним завершенням наріжника , який закривав даховий ліхтар над сходовою кліткою. 

  У 1907р. також Іван Левинський виконує ще проект огорожі зі сторони вул.Богуславського  ( сьогодні вул. Лук’яновича ), муровані стовпці якої збереглися до нині. 1909 року було збільшено виступ комина ще на 5 метрів , для чого Табачинський замовляв проект у Відні , а надбудову 25-метрового комина виконав «Галицький заклад будівництва фабричних коминів «Альфома і Кустодіса».

  25-и метровий комин - зберігся і  до цього часу, а огорожу відтворено за проектом Левинського.

проект огорожі 1907р.         

  Ось так і з «майстерної руки» Івана Левинського постала  пекарня Табачинського , що працювала дуже довгий час та ввійшла до переліку потужних промислових закладів Львова.

  Виконуючи донедавна первісну функцію (пекарні) та зберігшись до нашого часу майже у повному складі , комплекс колишньої пекарні Ф.Табачинського є цінним зразком промислової архітектури Львова .

  З огляду на це реконструкція споруди  відбувалась під гаслом «Будуємо майбутнє – Шануємо минуле».  З найбільшою точністю передано неперевершений архітектурний ансамбль у стилі українського модерну, фахово відтворено цінні елементи фасаду  100-річної будівлі часів австроугорського Львова .    

  Отож, якщо Ви плануєте відвідати місто Лева , Вам неодмінно потрібно зупинитсь у хостелі "Леохостел" який є частиною історії старовинного міста . 

  Наш привітний багатомовний персонал радо Вас зустріне в будь-який час доби  !